Jesienna elegancja

Jesień zbliża się dużymi krokami, wraz z nią chłodniejsze dni. Zacząłem się zastanawiać, co powinno znaleźć się w mojej szafie w tym sezonie, jeśli chodzi o okrycia wierzchnie. Nie jest to jednak taka prosta sprawa, jakby się mogło wydawać. Przy doborze kurtek i płaszczy kierujemy się przede wszystkim funkcją ochronną przed warunkami atmosferycznymi, co wcale nie wyklucza kwestii estetycznej.

O ile kurtka bardzo często pasuje do wszystkiego, dobranie odpowiedniego płaszcza trochę mnie zmartwiło. Po jaki płaszcz sięgnąć, abym mógł go założyć na randkę w eleganckiej restauracji, czy do teatru, a przy tym czuć się swobodnie? Kochani! To jednak nie taki wielki problem! Pamiętajcie, by przy zakupie płaszcza przymierzyć go na marynarkę, aby czasem nie  był za ciasny i zbyt dopasowany, oraz nie krępował naszych ruchów.

37

Postawiłem na klasyczną dyplomatkę. Jest najbardziej formalna, dzięki czemu będzie idealnie pasować na uroczyste okazje, o których wspomniałem. Można wybrać dwu- lub jednorzędową, choć ta pierwsza wersja zalecana jest raczej szczuplejszym Panom. Podoba mi się to, że dyplomatka jest zarówno elegancka, jak i wygodna a jej długość sięga do kolan.

 Jeśli zastanawiacie się nad kolorem, to najczęściej na co dzień polecam granat lub szary, ewentualnie beż. Gdy chcecie stworzyć bardziej elegancką stylizację, sięgnijcie tak, jak ja, po nieśmiertelną czerń. Zaznaczę, że dzisiejsze płaszcze są dużo lżejsze niż ich starsze wersje, które były podstawą męskiej garderoby, a dzięki temu dużo przyjemniej się je nosi,  dlatego będę Was gorąco namawiał – nie rezygnujcie z płaszczy! Są eleganckie, dodają klasy i sprawią, że wyjście w jesienny wieczór na elegancką randkę będzie bardzo udane, a Twoja partnerka z pewnością doceni Twój wybór.