Krawat, muszka – nie oznacza, że jesteś sztywniakiem!

Mężczyzna dzisiejszych czasów jest odważny i potrafi wyrazić swoją osobowość poprzez wygląd.  Nadaj swojemu wizerunkowi indywidualności i oryginalności zakładając krawat lub muchę. Nie będziesz odebrany jako sztywniak – wręcz przeciwnie, pokażesz innym, że potrafisz bawić się modą i unikasz nudnych stylizacji.

Krawat zazwyczaj kojarzy się z poważną uroczystością lub biznesowym spotkaniem, dlatego też panowie w wolnym czasie rezygnują z tego elementu ubioru. Jednak nie musi on pełnić roli jedynie formalnego dodatku, gdy istnieje cała gama kolorów oraz wzorów dla krawatów – geometryczne wzory, groszki, paski, kratka, oraz kwiatki i inne motywy roślinne i popularny obecnie wzór paisley. Tę różnorodność warto wykorzystać w stylizacjach casual. Pamiętajmy o zasadzie – stonowany kolor, spokojny wzór stosowane są w krawatach eleganckich. Elegancja wzrasta także wraz z większym kontrastem pomiędzy krawatem a koszulą, oraz zależnie od rodzaju materiału, z jakiego krawat jest wykonany. Najwyżej w tej hierarchii znajdują się krawaty wykonane z jedwabiu, mające naturalny połysk, który dodaje szyku całej stylizacji.  Takie modele zakładamy najczęściej do garniturów. Ich przeciwieństwem jest natomiast dzianinowy krawat zwany popularnie knit. Jest mniej formalny i dobrze komponuje się ze sportowymi marynarkami.  Świetnie wygląda założony do jeansów i koszul  z miękkim kołnierzykiem, bawełnianych i lnianych marynarek czy koszul z krótkim rękawem. Pamiętajcie, że zwykle krawat powinien być ciemniejszy od koszuli, wyjątek stanowi ubiór do ślubu, kiedy biały krawat do białej koszuli nie jest nie jest  faux pas.

Obok krawata pojawia się także muszka, jego młodsza siostra. Dawniej mucha pojawiała się na szyi mężczyzn podczas oficjalnych spotkań i ceremonii , dlatego też kojarzy się przeważnie z frakiem lub smokingiem.  Jednak dziś  coraz częściej można zobaczyć muchę w codziennych stylizacjach. Latem świetnie wygląda założona do sportowej marynarki, lub do koszuli polowej i szortów. Gdy zrobi się chłodniej, muchy świetnie pasują do kardiganów i swetrów w serek. Dziś można kupić muchy zarówno z węzłami zawiązanymi fabrycznie, bądź takie, które trzeba zawiązać samemu. Obydwa modele możesz znaleźć w naszym sklepie. Wbrew pozorom wiązanie muchy jest dużo prostsze niż wiązanie krawata. Podobnie jak w przypadku krawatów, są muchy jedwabne, bawełniane, dzianinowe i z mikrofibry. Te o węższym fasonie nawiązują formą do lat 60. i wydają się obecnie bardziej eleganckie, natomiast szersze zarezerwowane są dla odważniejszych panów. Długość muszki dopasujesz według obwodu kołnierzyka. Mucha jest zdecydowanie bardziej przyciągającym wzrok  elementem garderoby niż krawat, dlatego warto wykorzystać jej siłę do przykucia uwagi, oczywiście w dobrym guście.  Założenie muchy to, jak zawadiackie mrugnięcie oczkiem – pan w muszce na pewno wzbudzi zainteresowanie.

Dzięki eleganckiemu krawatowi lub wzorzystej muszce wyróżnisz się z tłumu i zostaniesz zapamiętany na dłużej. Podkreśl swój temperament, ożyw stylizację i obal stereotyp sztywniaka w krawacie lub w muszce!