Świąteczny styl

Ostatni dzwonek! Święta już za pasem, a w chaosie wielkich przygotowań do rodzinnych spotkań trzeba znaleźć czas, aby  stworzyć świąteczną stylizację i dobrze wypaść przy wigilijnym stole. Przede wszystkim pamiętajcie, że to chwile, które spędzamy z najbliższymi w radosnej atmosferze i musimy się czuć swobodnie w tym, co na siebie włożymy. Najlepiej dopasować ubiór do rodzaju spotkania.

GARNITUR-SOFERNO

Jeśli wybieracie się na bardziej oficjalną Wigilię, taką jak spotkanie firmowe, kolacja z ważnymi osobistościami, z ludźmi, z którymi nie wiążą nas zbyt bliskie relacje, warto postawić na elegancję. Okażemy tym samym szacunek i  profesjonalizm. Polecamy garnitury w różnych tonacjach granatu, za to odradzamy czerń i szarość.  Najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem do takiego garnituru będzie klasyczna biała koszula. Na przełamanie klasycznej elegancji możecie sobie pozwolić dzięki dodatkom, jak krawat, poszetka, wpinka do butonierki. Warto postawić na czerwień i bordo – kolory kojarzone ze świątecznym klimatem. Pamiętajcie jednak, by nie łączyć dodatków w identycznym kolorze i o takiej samej fakturze. To będzie modowe faux pas. Dzięki  takiej stylizacji będziecie wyglądać elegancko, a przy tym wyróżnicie się z tłumu poprzez nietypowe akcesoria.

Rodzinna Wigilia lub świąteczne spotkanie z przyjaciółmi już nie wymagają tak oficjalnej stylizacji. Możecie postawić na smart casualowy styl, czyli połączenie elegancji z luzem.  W tym przypadku można sięgnąć po jeansy w zestawieniu ze stylową marynarką lub kardiganem. Ciekawie będzie wyglądać kołnierzyk białej lub granatowej koszuli wystający zza swetra, uzupełniony oryginalnym krawatem lub muszką w dobrym guście. Jeśli zaszalejecie z muszką, proponujemy jej połączenie z modnymi szelkami w podobnym kolorze. Będą świetnie wyglądać na tle kontrastowej koszuli. Tu ponownie sprawdzi się zestawienie świątecznych kolorów – granatu i czerwieni.  Dzięki takiej stylizacji podkreślicie wyjątkową okazję, jaką są Święta Bożego Narodzenia, a zarazem ocieplicie swój wizerunek. Wesołych Świąt!